Rodinná zábava

Staňte se vy a celá vaše rodina součástí historie s úsměvem. Poučení není vyloučeno, ale naším krédem je hlavně smích a dobrá nálada.  Nabídka vznikla původně především pro děti, praxe však ukázala, že hravost milují i rodiče.

Při pravidelných akcích a programech si můžete vyzkoušet rytířské brnění, střílení lukem a kuší, šerm, rytířský trenažér, molitanovou bitvu, ražbu mincí, metání prakem i sekyrou či husitské kuželky. Zhlédnete vystoupení kejklířů tanečnic, rytířů a jiných profesionálních umělců, kteří vás svými uměleckými výkony pohltí tak, až se zamyslíte, zda žijete ve správné době.

Oblíbenou hrou v našem areálu je hledání ztraceného zemanského pokladu. Rodiče si vyzvednou za malý poplatek u obsluhy krčmy speciální mince, které uschovají v našem zastřešeném pískovišti. Ratolesti se rozeběhnou Žižkův poklad vyhledat. Pokud si chcete v klidu vypít více než jeden lahodný mok, doporučujeme mince schovat na více místech po celém areálu Housova Mlýna.

Samozřejmostí je u nás pohodlné parkování, dobré jídlo a pití, zastřešení při nepřízni počasí a v neposlední řadě i možnost ubytování.