Zbrojnice

Zbrojnice expozice

Přemýšleli jste někdy, jak vznikají zbraně a zbroje, které se objevují ve filmových či divadelních bojových scénách? Vystavené zbraně a zbroje z naší zbrojnice si zahrály v mnoha velkofilmech, divadelních hrách i muzikálech. Naleznete zde přes 3000 akčních rekvizit, a to ze všech historických epoch až po vzdálenou budoucnost a fantasy.
U nás si navíc jako v jediné filmové zbrojnici v Evropě můžete vystavené exponáty nejen vyfotit, ale také vyzkoušet – pokud vám ovšem nevadí, že zbroj před vámi nosil třeba Tom Cruise:-)
Navštivte naši komentovanou prohlídku, kde Vám průvodce vysvětlí podrobné detaily týkající se zbraní a zbrojí, povypráví pikantní historky z natáčení, rád zodpoví všechny zvídavé otázky a zároveň dohlédne na Vaši bezpečnost.
Prohlídka trvá cca 45 minut, začátek dle sezóny:

  • Červenec /srpen denně – 10, 13, 16 h.
  • Září, říjen – sobota, neděle a státní svátky v 15 h.Při počtu nad 10 osob je možnost využít extra prohlídku po předchozím objednáním na tel. čísle 775 630 665.
  • Mimořádná prohlídka je možná ve všední dny 9:00 – 15:00 a o víkendu 9:00 – 17:00
  • Mimořádná prohlídka se uskuteční pouze v případě vybrání minimálně 700,- Kč na vstupném a současném zaplacení poplatku za mimořádnou prohlídku 500,- Kč (celkem minimálně 1 200,- Kč)

Běžné vstupné: 85 Kč/dospělí, 45 Kč/děti (6 – 15 let), rodina 240 Kč (2 dospělí a 2 děti)
Karta toulavka: sleva 20%
Trojvstupenka: 999 Kč (2 dospělí, až 3 děti) – vstupné do Muzea čokolády a marcipánu, Muzea LEGA v Táboře a zbrojnice HM

V případě naplnění kapacity zbrojnice (20 a více osob) může průvodce rozdělit návštěvníky do skupin a určit další čas prohlídky.

V případě zájmu o zapůjčení nebo skupinovou prohlídku nás kontaktuje na tel. 775 630 665, případně na e-mailu info@housuvmlyn.cz.

 

Zbrojnice půjčovna

Půjčujeme a vyrábíme zbrojní rekvizity z nejrůznějších materiálů. S naší prací se setkáte při divadelních, filmových, festivalových i soukromých projektech.

Více informací o půjčovně zbraní a zbrojí