Housův Mlýn Tábor - jedinečné místo pro firemní i rodinnou zábavu

Outdoorové aktivity

Když se Vám nechce zůstat jen v areálu Housova Mlýna…

Pro milovníky sportovních, turistických a adrenalinových zážitků máme připravenou širokou nabídku možností, a to jak v areálu Housova mlýna, v Táboře a jeho okolí, tak v podobě půldenního či celodenního výletu po jižních Čechách.

Sedmimílové boty                                                          

Tento pojem nepatří pouze do říše pohádek. Sedmimílové boty neboli skákací chůdy můžete vyzkoušet přímo u nás na mlýně. Již po prvních 10 minutách s naším instruktorem se budete schopni bez problémů samostatně pohybovat a vydat se na skočnou procházku po okolí. Zkušení skokani skáčou salta a přemety a dosahují rychlosti až 40km/h.

Paragliding – tandem   

Kdo by nezatoužil podívat se na zem z ptačí perspektivy! Z výšky se můžete kochat pohledem na město Tábor a spektakulárními meandry řeky Lužnice. Vychutnejte si tento jedinečný a intenzivní zážitek s profesionálními piloty.

Horská kola      

Krátký, delší či celodenní výlet po táborských cyklostezkách. Můžete zvolit projížďku stinným lesem nebo vyrazit na romantické zříceniny v okolí Tábora, kde svůj výlet zakončíte piknikem. My vás i s kolem dopravíme zpět do města.

Výlet na čtyřkolkách                                                   

Zábavný výlet do terénu nebo po okolních zapomenutých silnicích. Výlet může být nenáročně vyhlídkový, a nebo vám připravíme trasu, kde se budete muset hodně snažit, abyste se včas dostali i se svým čtyřkolým miláčkem do cíle.

Vyjížďky na koních                                                              

Pohled na svět z koňského hřbetu má nepopiratelný aristokratický půvab. Vydejte se s námi na romantickou vyjížďku po okolí.

Putování kočovným vozem                                               

Vyzkoušejte si život kočovníků a vydejte se s námi na putování vozem.

Výlet lodí                                                                             

Můžete si vybrat z několika lodních tras: Týn nad Vltavou – Slapy, Týn nad Vltavou – Orlík.

Jachting na Orlíku                                                               

Pro námořnické povahy je připraveno odpoledne na jachtě. K obědu se podávají mořské plody.

Plavba na vorech                                                                

Výlet po Vltavě jako za starých časů a k tomu jedinečná atmosféra města Český Krumlov.

Rafty

Celodenní plavba z Tábora do Dobronic se zastávkou na oběd u jezu. Zpáteční cestu můžete absolvovat na kolech, nebo vás dopravíme autobusem.

Golf v Bechyni                                                                     

Golfové hřiště v Sudoměřicích u Bechyně je situováno do rovinatého terénu v bývalé černické oboře uprostřed hlubokých lesů. Dominantou hřiště jsou staleté duby a lípy, které tvoří přirozenou kulisu a zároveň přírodní překážku golfovým hráčům. Část hřiště je umístěna na velké přehledné louce, část v průsecích lesa.

Chýnovská jeskyně                                                               

Doprovodíme vás do první zpřístupněné jeskyně na území Čech. Délka probádaného jeskynního systému je více než 1200 metrů. Labyrintem chodeb protéká podzemní tok s pitnou vodou. Jeskyně je národní přírodní památkou.

Geocaching   

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigace při hledání skryté schránky – pokladu, o níž jsou známy jen její zeměpisné souřadnice. Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování pokladů na místa, která jsou něčím zajímavá, a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením pokladu spojen. My jsme pro vás připravili několik neveřejných pokladů. Najdete je všechny?