Housův mlýn logo
Kontaktuje nás
Housův mlýn logo
Kontaktiere uns

Housův mlýn

Multifunkční areál na Housově Mlýně se nachází uprostřed zeleně, hodinu jízdy autem od Prahy a pět minut pěšky od centra Tábora. Pojme od malé skupinky k jednomu stolu až po 1200 návštěvníků v období letních akcí a Táborských setkání.

Housův Mlýn byl vystavěn na základech mlýna pocházejícího ze 13.století, těsně pod starobylými hradbami města Tábora, na břehu Tismenického potoka, protékajícího vodní nádrží Jordán.

V 19. století tu vyrostl první umělecký parní mlýn spojený s lázněmi. Duch zakladatele Karla Housy se zde dodnes tu a tam zjevuje, nebo o sobě dává nejrůznějšími způsoby vědět. Podle legend je právě tady tajný východ z táborského podzemí.

Majitel Housova Mlýna, Petr Nůsek A.R.G.O, je známý choreograf a lektor historického šermu, designer zbraní a zbrojí pro film a divadlo, a také sběratel filmových kulis a rekvizit. Celý areál postupně proměnil ve filmové centrum, ve kterém můžete zažít atmosféru různých kultovních snímků.

Často tu při tréninku zastihnete tým Akademie Rytířských umění při přípravě na další natáčení. A pokud potkáte přímo Petra, vyplatí se ho požádat o exkurzi do tajných zákoutí mlýna, nebo alespoň pár historek z natáčení. Nebudete litovat.

Prostorný venkovní areál nabízí velkou řadu možností využití

  • Ve čtyřech patrech najdete velkou krčmu, klub, hlavní sál, filmovou zbrojnici, muzeum tortury, ubytování, šermírnu, podkrovní sál, kostymérnu a sklady rekvizit a dekorací.
  • Těsně kolem areálu prochází moderní cyklostezka.
  • Parkoviště se nachází přímo u mlýna. Objekt je přístupný i pro handicapované.
  • Areál v údolí Tismenického potoka poskytuje totální soukromí pro uzavřené akce.

Ubytování uprostřed kulis

Nudí vás už hotelová uniformita? Co se takhle strávit pár nocí jako ...Jackie Chan v Rytířích ze Šanghaje? Nebo trochu steampunku? Půjčit si na večer filmové kostýmy a pořídit pár bláznivých fotek do rodinného alba? Na Housově mlýně to jde snadno. Pohodlné ubytování v klidném údolí Tismenického potoka najdete 5 minut pěšky z historického centra Tábora.

Zážitková filmová zbrojnice

Obléknout si zbroj, kterou v kultovním snímku nosil váš filmový idol? U nás přesně tohle zažijete. Naše zbrojnice patří k nejvybavenějším filmovým půjčovnám zbraní a zbrojí v Evropě. Petr Nůsek A.R.G.O. do ní shromáždil nebo vyrobil přes tři tisíce vzorků zbraní a zbrojí všech historických epoch, včetně vzdálené budoucnosti. Zkoušení na vlastní kůži, fotografování a filmování se doporučuje!

Filmová krčma s atmosférou

Právě teď: Prostředí a menu jako vystřižené z populárního seriálu Zaklínač. Pitný režim dodržíte s luxusním pivem z malých lokálních pivovarů nebo domácí medovinou. A samozřejmě pamatujeme i na řidiče. Přijeďte se najíst. Nenecháme vaše chuťové buňky odpočinout.

VIP akce: opravdové soukromí

Totální soukromí: Celý objekt nebo jeho část umíme uzavřít pro VIP akce: svatby, oslavy, teambuildingy, konference. Krčma, kluby, pokoje, sály, zbrojnice, kostymérna a parkoviště "unesou" i náročné scénáře a libovolně velké skupiny. Postaráme se o vaše pohodlí i spokojenost. V údolí Tismenického potoka pod táborskými hradbami nebudete nikoho rušit, a nikdo nebude rušit vás.

Koncerty, festivaly, divadla

Čtyři patra hlavní budovy, tři přilehlé objekty a velké parkoviště nabízejí přes 3000 m2 plochy a s ní i nepřebernou škálu možností pro akce všeho typu. Malé, velké, uvnitř, venku, kultura či sport... Kalendář akcí najdete na webu a sociálních sítích. Jsme otevřeni všem žánrům a stylům.
crossmenutext-align-right