Apartmán mlynáře Karla Housy vznikl jako pocta úžasnému táborskému měšťanovi, který založil a dlouhé roky provozoval mlýnský areál. Karel rozhodně nepatřil mezi hodné a nenápadné, až neviditelné děti. Z jeho dospívání se mimo jiné tradují ostré diskuse s nejlepším kamarádem, Františkem Křižíkem. Jejich spory, zda a o kolik je lepší pára než elektřina, provázela řadou pokusů. Některé z těchto pokusů nebyly tehdejší táborskou veřejností kvitovány právě s povděkem.
Co v interiéru najdete?
Atmosféra pokoje vás vrátí do doby, kdy mlýn dýchal Karlovým životním entusiasmem, nápady a projekty. Na podlaze najdete dva druhy materiálů - část pochází z let 1890 - 1900, druhá část z období kolem roku 1923. Část interiéru a spolu s ním i původní podlahový materiál se nedochovaly z důvodu požáru, založeného republikány, kterým se pravděpodobně nepozdával Karlův pozitivní názor na monarchii. Dveřmi do pokoje Karel chodíval z tehdejších kanceláří objektu do prostor sýpky (všimněte si nápisu). S kufrem vycestoval na pracovní cestu do Ameriky. Na zdech najdete zarámovanou stručnou historii mlýna od jeho založení až po znárodnění v padesátých letech.
Na konci druhé světové války byly v prostorách mlýna několik týdnů internováni vojáci SS. V jejich transportu do tehdejšího Ruska se bohužel ocitl i Karel Housa, který v průběhu válečných let zásoboval město Tábor moukou. Domů se vrátil až v roce 1951, aby o mlýn s nástupem nového režimu přišel.
Vybavení apartmánu
V apartmánu se díky mlýnskému patru, na které pohodlně vystoupáte po širokých schodech, pohodlně vyspí až 8 osob. Samozřejmostí je vlastní koupelna s wc, malá chladnička, varná konvice a připojení na wifi zdarma. Parkování je možné v areálu Housova mlýna po celou dobu pobytu zdarma. Za vaše čtyřnohé mazlíčky nic neúčtujeme.
Kostýmy zdarma
Zapůjčení kostýmů, které jsou umístěny na některých pokojích, je pro ubytované je zdarma. Fotografování a filmování je přímo doporučeno: na vašem mobilním telefonu tak může vzniknout zárodek nového kasovního trháku s fantasy tématikou.